Výhody návštěvy Islandu v létě

Ledovce, sopky a ryby

Reykjavík; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Pokud se chystáte na dovolenou na Island, tak zvolte období, kdy se dá na Islandu vidět nejvíce. Jsou to právě letní měsíce. Po dlouhé zimě zde příroda ukáže všechny své krásy. Island je v letních měsících v ostrém kontrastu s tím, jak je na ostrově v zimě. V létě (červen-srpen) celá země ožívá a mnoho populárních atrakcí otvírá své brány.

Vzhledem ke svá geografické poloze v těsné blízkosti severního polárního kruhu, vydrží denní světlo téměř celý den, soumrak je jen od 01:00 – 03:00 ráno, kdy je slunce nejblíže horizontu. Dlouhým hodinám dne je těžké se přizpůsobit, pokud jste tu na trvalém pobytu, ale jako zážitek z dovolené je to paráda.

Polární záře; Zdroj: iceland.is

Čeká vás zde turistika po ledovcích, Blue Lagoon (světově proslulá laguna s teplou vodou) a místa, kde se dají nejlépe na světě pozorovat velryby. Island je země s málo obyvateli ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, což nahrává kráse a nedotčenosti přírody. Islanďané jsou vstřícní a srdeční lidé, i přes někdy drsný první dojem.

Gejzír; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Země je domovem mnoha aktivních sopek, které dávají teplo do venkovního bazénu Blue Lagoon a z nebe je uvidíte při výletu v letadle nebo vrtulníku. V létě se dostanete k přírodním zajímavostem i autem a mnohé cesty jsou otevřeny.

Pro rybáře je to Island rájem a to hlavně v letních měsících, kdy jsou ryby hodně aktivní. Vody země se mohou pochlubit obřími hnědými pstruhy, lososi a Arctic Char. Existují různí rybářští průvodci, kteří vás zavedou na nejlepší místa, známé pouze místními obyvateli. Stejně jako v jiných zemích, je zapotřebí licence k rybolovu, kterou můžete získat před vaší cestou.

Rybolov; Zdroj: iceland.is

  • Zájezdy na Island - Zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Islandu. Letecky, autobusem i kombinovanou dopravou.

Mohlo by vás zajímat...

  • Ceny vstupů do pařížských památek

    Ty z vás, kteří chtějí navštívit hlavní město Francie, bude jistě zajímat, jaké jsou ceny vstupů do nejvýznamnějších památek.
  • Zajímavosti ze Španělska

    Při cestování do Španělska se můžete setkat se zvyky nebo svátky, které jsou zde zcela běžné, ale v ostatních koutech Evropy na ně nenarazíte. Mezi ně patří například corrida, siesta nebo flamenco.
  • Orientační ceny v Paříži

    Paříž je krásné ale ne zrovna levné město. Ti, kdo se tam chystají, by proto rádi věděli, na jaké výdaje se mají připravit a kolik stojí nejběžnější věci.